مجله دانشجویی برنامه ریزی
تهذیب نفس، تحصیل ورزش
درباره وبلاگ


خدایا چنان کن سرانجام کار / تو خشنود باشی و ما رستگار
**تهذیب نفس، تحصیل ورزش**

مدیر وبلاگ : بصیرت مجازی
نظرسنجی
به نظر شما: پراهمیت ترین موضوع مورد بررسی در دانشگاه ها چیست؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


 
با پایان صحبتهای حامد حسن، کلیپی از سخنرانی حسن عباسی پخش شد که با تشویق مداوم حضار روبرو شد، به حدی که مجری برنامه فرصت دعوت از حسن عباسی را پیدا نکرد و حسن عباسی با دعوت دستهای حضار به بالای سن رفت. مشروح سخنان حسن عباسی را در ادامه می خوانید:

سوریه تاوان حمایت از ایران در دوران جنگ را می دهد/ ترکیه و عربستان دو لبه یک قیچی علیه بیداری اسلامی

 نهمین همایش حزب الله سایبر با عنوان "سوریه – خط اول مقاومت" عصر پنجشنبه در تالار سیدالشهداء تهران برگزار شد.

در این همایش که از ساعت 17 آغاز شد پس از قرائت قرآن توسط حامد شاکرنژاد و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ، حجت الاسلام اختری رئیس مجمع جهانی اهل البیت (ع)  و سفیر سابق جمهوری اسلامی با بیان اینکه امروز دشمنان اسلام با ابزار رسانه ای خود سیاه را سفید و سفید را ظلمات نشان میدهند، گفت: کاملا درست است بخواهیم بگوییم ننگ و نفرین بر این جامعه بشری كه با عناوین براق كه در جامعه عرضه می‌كند قصد وارونه جلوه دادن جامعه را دارد.

\

 

 
وی با تأکید بر بی ریشه بودن مخالفان حکومت بشار اسد، اظهار داشت: دشمنان گاهی تلاش می‌كنند با حمایت‌های همه جانبه خود حركت‌های دروغین در جامعه ایجاد كنند. اما حرکتهایی که در تونس و مصر انجام گرفت یک حرکت مردمی و عام بود. مخالفان حکومت بشار قصددارند سوریه را از خط مقاومت دور کنند. سوریه به عنوان تنها كشوری كه در جبهه مقاومت از روز اول ایستاده و با تمام قوا با همكاری جمهوری اسلامی توانسته در مقاومت خود پابرجا بماند در برابر توطئه‌ها ایستادگی كرده و تمام سیاست‌های سازش را شكست داده است.
 
پس از سخنرانی حجت الاسلام اختری، قسمتی از فیلم "فتنه شام" به کارگردانی سهیل کریمی که هم اکنون در حال اتمام ساخت این فیلم است، نمایش داده شد.
 
 
سوریه تاوان حمایت از ایران در جنگ را می دهد
سخنران بعدی جلسه، حامد حسن، سفیر جمهوری سوریه در تهران بود. حامد حسن ضمن تشریح وضعیت فعلی کشورش، اظهار داشت: چرا امروز ما شاهد خونریزی در سوریه هستیم؟ چرا غرب و اسرائیل و بعضی کشورهای عربی مقابل سوریه صف کشیده اند؟ چرا همه دشمنان مقاومت به دنبال خونریزی در سوریه هستند؟ زیرا هر موضعی كه امریكا و اسرائیل اتخاذ کرده سوریه موضعی مقابل آن را اتخاذ كرده‌ است و در مواردی كه جهان عرب به پشتیبانی از پیمان‌هایی مانند كمپ دیوید ایستاده‌ سوریه در صف مقابل آن قرار گرفته است.
 
 
وی همچنین با اشاره با سابقه حمایت های جمهوری اسلامی و سوریه از یکدیگر گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران و قرار گرفتن مسئله فلسطین در رأس امور این کشور، غرب به وسیله صدام به ایران حمله کرد تا خط مقاومت را از بین ببرد، اما سوریه در مقابل اتحادیه عرب و غرب در کنار جمهوری اسلامی ایستاد. امروز نیز خونریزیهایی که در سوریه توسط سلفی های تندرو انجام میشود، از پشتیبانی همه جانبه عربستان، قطر و غرب برخوردار است. یعنی همان کشورهایی که مقابل در ابتدای انقلاب اسلامی ایران مقابل این کشور صف کشیدند. اما این وعده خداست که همانا پیروزی از آن حزب الله است.
 
 
با پایان صحبتهای حامد حسن، کلیپی از سخنرانی حسن عباسی پخش شد که با تشویق مداوم حضار روبرو شد، به حدی که مجری برنامه فرصت دعوت از حسن عباسی را پیدا نکرد و حسن عباسی با دعوت دستهای حضار به بالای سن رفت. مشروح سخنان حسن عباسی را در ادامه می خوانید:
 
خیلی خوشحالم كه در این همایش حضور دارم و به همراه یكدیگر به بررسی برخی سناریوهای مقابل مسئله سوریه كه در برابر كفر جهانی ایستاده‌ است، خواهیم پرداخت و نكاتی چند را درباره سناریوهای احتمالی درگیری صهیونیست و امپریالیسم با قطب محور مقاومت در منطقه را ارزیابی خواهیم كرد. نكته‌ای كه اهمیت دارد این است كه در حال حاضر پس از 19 ماه از وقوع بیداری اسلامی در منطقه می‌گذرد و بیداری اسلامی 12 كشور عربی اسلامی را در بر گرفته است و 4 حاكم دست نشانده غربی را سرنگون كرده است.
 
 
 در شرایطی كه كشور بحرین، عربستان، اردن و سایر كشورها درگیر یك عملیات رهایی بخشی از طریق انقلاب آرام هستند، گسترش شیوه انقلابی گری دوره دهه 60 میلادی با عملیات‌های تروریستی و چریكی در قلب دولت سوریه برای ما حائز اهمیت است. نكته مهم این است كه چرا دشمن به این شیوه دست زده و آینده آن چه خواهد شد؛ این موضوع را در این همایش به طور مختصر تحلیل می‌كنیم البته بیشتر از اینكه مخاطب ما مردم ایران و دایره جهانی باشد روی سخن ما با جبهه كفر است كه بداند  نوع سناریو‌ها و طرح‌ریزی‌ درگیری‌ها چگونه است.
 
بازگشت به دوره طلایی رم 
در سال 1993 بخش افراطی درون ایالات متحده امریكا، كتابی را به نام شاه جنوب منتشر كرد در نسبت میان شاه جنوب و شاه شمال قطب امپراتوری موسوم به امپراتوری روم، بازگشت به دوره طلایی خود در دوران حكومت روم باستان را هدف گذاری كرده اند با مركزیت واتیكان و كشورهای اروپایی و غرب شاه شمال را سربخش نهایی كتاب دانیال نبی قرار دادند كه در این كتاب شاه شمال در آخرالزمان رقم می‌خورد و در شاه جنوب نیز محورهایی مانند لیبی و اتیوپی رقم خورده و دو كشور ایران و سوریه نیز به عنوان عناصر شاه جنوب برای شاه شمال خطر محسوب می‌شوند. 
 
 
در چند سال اخیر برای این مسئله یك مجله ویژه منتشر كرده اند به نام فیلادلفیا ترومیت پتس و به طور جدی مبتنی بر كتاب مقدسشان این فراز را تئوریزه كردند كه درگیری نهایی میان شاه جنوب و شاه شمال میان ایران و امپراتوری روم یا همین غرب رخ می‌دهد و مواردی در سوریه در متن آن قرار دارد سوای از این افسانه پردازی ها وگمانه زنی ها كه نشانه ضعف تئوریك نظام سلطه و امپریالیست است. 
جهان استكبار در شرایطی كه نزدیك به 16 تریلیون دلار بدهی خارجی دارد و درست در شرایطی كه 27 كشور اتحادیه اروپا در كف خیابان ها به دلیل مشكلات اقتصادی درگیر هستند، شرایطی را ایجاد كردند كه جریان بیداری اسلامی را منحرف كنند.
 
منحرف کردن افکار عمومی از اسرائیل 
به باور اینها موج اول بیداری كه به انقلاب اسلامی ایران منجر شد و موج دوم بیداری كه كشور اسلامی لبنان و فلسطین را رقم زد و موج سوم بیداری كه امروز دوازده كشور عربی اسلامی را فراگرفته باید تاخت و این سه موج را مهار كرد، هرچند سال گذشته رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت ماه فرمودند موج چهارم بیداری اسلامی مستضعفین به متن اروپا می‌رود كه امروز همه شاهد این مسئله هستیم، موج پنجم بیداری را نیز در شهریور سال گذشته تحت عنوان جنبش وال‌استریت دیدید، این موج مردم شهرهای امریكا را فراگرفت و مردم آن اذعان داشتند كه این حركت را از مردم مصر ایده‌ گرفته اند و حركت را رقم زده اند و تا مرز كاخ سفید پیش رفته است. حال امروز در چنین شرایطی چرا جریان سلطه كشور سوریه را بر خلاف حركت طبیعی تحت فشار و سیطره خود قرار داده است؟ این مسئله از چه منطقی تبعیت می‌كند؟
 
 
عمده ترین تلاشی كه در طول ماه‌های اخیر امریكا و رژیم صهیونیستی انجام داده‌اند این است كه القاء كنند آنچه كه در منطقه رخ می‌دهد پدیده ضد صهیونیستی و ضد امریكایی نیست بلكه علیه استبداد است و این استبداد درون سوریه نیز وجود دارد چون سوریه با رژیم صهیونیستی و امریكا رابطه‌ای ندارد و می‌خواهند بگویند كه مردم در سوریه نیز چنین مطالباتی را دارند. 
 
یك اشتباه استراتژیك را كارشناسان ایالات متحده انجام دادند، باید به كارشناسان استراتژیست ایالات متحده بگوییم كه در دهه 60 میلادی و عصر چه گوآرا سیر می‌كنید، اگر خود شما انقلاب های مخملی را در جهان دنبال می‌كنید پس این چه منطقی بود كه طالبان و القاعده را با هماهنگی قطر به راه انداختید و برای آنها در دوحه قطر دفتر تأسیس كردید و پول های میلیاردی به آنها دادید و این گروه را روانه سرزمین سوریه كردید و خواستید با تروریست عریان و علنی انقلاب به پا كنید؟ این تئوری‌های آقای جین شارپ و تئوری‌های هانگ تین تون كجا به درد می‌خورد در شرایطی كه تروریست در همه جا نكوهش شده است و نفرت همه را برانگیخته شما با تروریست و خشونت علنی در شهرهای سوریه سعی  كرده‌اید به چه چیز برسید؟ بزرگ‌ترین اشتباه استراتژیك غرب این بود كه با خشونت علنی در سوریه وارد شد من تعجب می‌كنم كه آقای هنری كیسینجر كه 90 سالش است و احتمالا آلزایمر گرفته و گفته است كه سوریه را باید از درون به آتش كشید، ز چه منطقی تبعیت می‌كند، انقلاب یعنی آن چیزی كه مردم بحرین از صبح تا شب با دست خالی به دنبال آن هستند. 
 
اگر چنین تجمعی از مردم معارض دولت سوریه در كف خیابان‌ها دیدیم می‌توانیم بپذیریم كه ادعای شما در مورد انقلاب مردمی در سوریه درست است اما این تروریسم علنی و عریان كه ‌القاعده به عنوان گروهكی كه یك گلوله هم به سمت رژیم صهیونیستی نینداخته است در میان آن است تعجب برانگیز است ما انتظار نداشتیم كه القاعده در زمانی كه حزب الله در جنوب لبنان می‌جنگید علیه رژیم صهیونیستی حتی یك تیر شلیك كند اما وقتی مردم مظلوم غزه در سال 1387 مورد هجوم بودند آیا نباید القاعده نشان می‌داد هم فكر آنها (حماس) است. هیچ گاه و در هیچ بزنگاه تاریخی ما مشاهده نكردیم كه جریان وهابیت علیه رژیم صهیونیستی عمل كند. 
 
استكبار و انگلستان در منطقه ما سه جریان را بوجود آوردند، اول ایجاد مذهب دست ساز جعلی یعنی قادیان گری در سرزمین پاكستان كه محصول آن سلمان‌رشدی است؛ دوم جریان جعلی بهائیت در ایران و سوم جریان جعلی وهابیت در درون سرزمین حجاز شرایطی را ایجاد كرده كه هر گاه انگلستان و جریان سلطه به آن نیاز داشتند این جریان منفی در حمایت از آنان به صحنه بیاید و دلیل اینكه نمی‌بینید وهابیت علیه رژیم صهیونیستی عمل كند همین است؛ اما این گروه تمام توان و انرژی خود را گذاشته است تا سوریه را به آتش بكشد البته باید ببینیم چه مقدار می‌توانند موفق باشند.
 
 
ترکیه و عربستان، دو لبه یک قیچی 
نكته كلیدی و اساسی این است كه با شروع این انقلاب ها، ایالات متحده به كشورهای تركیه و عربستان دو مأموریت همزمان داده است، عربستان نقش ممانعت از استمرار این انقلاب‌ها را به عهده دارد و تركیه نیز از لاك خود كه ادعای اسلام‌گرایی داشت خارج شده و نشان داد كه چقدر به اسلام باور دارد. 
 
در این میان تركیه وارد شد و ملت‌های منطقه‌ را به جمهوری مدل تركیه دعوت كرد همان روز كه دولت اردوغان و عبدالله گل سر كار آمدند خبرنگاران به من گفتند كه دولت اسلام گرا سر كار آمده است در آنجا گفتم اگر می‌خواهید عمق اسلامی جمهوری اسلامی را ببینید به شهر قم نگاه كنید و می‌بینید تعدادی عالم و فقیه پشت سر حكومت هستند؛ اسلامی بودن حكومت به عمق نیاز دارد شما یك نفر را به عنوان عالم دینی در تركیه به من معرفی كنید كه پشت سر حكومت عبدالله گل و اردوغان باشد این چه نوع حكومت اسلامی است كه با یك عالم عمیق رابطه ندارد. 
نوعی اسلام امریكایی را كشور تركیه برای ما به ارمغان آورد که فقط همسران سران کشورش با حجاب بودند؛ اما تا عمق حركت اینها كاملا امریكایی بود حتی در حركت‌های نمادین و نمایشی كه در برابر رژیم صهیونیستی انجام دادند، اگر این حركت حقیقی بود باید سفارت اسرائیل در تركیه را می‌بستند.  هم اكنون با جریان وهابی در سرزمین فلسطین و حجاز و با جریان لائیك در سرزمین تركیه عملیات تأخیری در بیداری اسلامی را شاهد هستیم. 
در سی سال اول حكومت منحوس رژیم صهیونیستی عمق استراتژیك آن در منطقه ایران و حكومت آن بود در سی سال دوم و پس از‌ آن عمق استراتژیك رژیم صهیونیستی دولت سادات و مبارك بود، سرزمین عظیم مصر و ملت بزرگ آن در طول 32 سال گذشته عمق استراتژیك و تكیه گاه رژیم صهیونیستی محسوب می‌شدند تا جایی كه گذرگاه ررفح بسته شد و مردم غزه را در تنگنای اقتصادی گذاشتند. 
 
امروز منطقه جنوب رژیم صهیونیستی در سرزمین مصر از سیطره ایالات متحده و رژیم صهیونیستی خارج شده است، یك راه برای رژیم صهیونیستی برای خروج از انزوا باقی می‌ماند و آن این است كه مركز دفاع از رژیم صهیونیستی به تركیه تغییر كند چون این رژیم در كشور تركیه سفارت داشته و با این كشور تعامل دارد. 
اما میان رژیم صهیونیستی و مجموعه تركیه، سرزمین سوریه فاصله انداخته از بلندی‌های جولان تا محدوده جنوب تركیه، باید سرزمین سوریه از چنگ مردم خارج شده و تكیه گاه رژیم صهیونیستی برای ده‌های آینده از راه سوریه تأمین شود. 
 
پس فلسطین كه به اشغال رژیم صهیونیستی در آمده است هم اكنون در بدترین شرایط در 60 سال گذشته قرار دارد و به شدت در وضعیت بغرنج و بحرانی است و فشار به كشور سوریه به همین دلیل است. 
پس دلیل اساسی آشوب در سوریه این است كه بگویند این انقلاب‌ها ضد صهیونیستی و ضدامریكایی نیست و دلیل دوم آنها نیز این است كه عمق استراتژیك رژیم صهیونیستی را كه در جنوب بود به شمال سرزمین های اشغالی منتقل كنند. 
البته آنها می‌خواهند با حذف سوریه مسئله مقاومت را نیز در لبنان نابود كنند چیزی كه برای من اهمیت دارد این است كه سناریوهای احتمالی آنان را مورد بررسی قرار دهم.
 
اجرای مدل لیبی در سوریه امکان پذیر نیست 
گفته اند كه می‌خواهند سوریه را مانند لیبی كنند و آن را به درگیری داخلی كشانده و با دخالت و بمباران ناتو این كشور اشغال شده و دولت جایگزین وارد شود؛ به چند دلیل لیبی با سوریه متفاوت بوده و جنس دیگری دارد سه دستگاه اصلی یعنی ساختار حكومت و سیستم اطلاعاتی و ارتش با ساختار چیزی كه حافظ اسد و بشار رقم زده اند عجین شده و به هم زدن این نظم، نظم یكپارچه سوریه را متلاشی می‌كند و این انسجام امكان متلاشی شدن ندارد این را امریكایی ها و فرانسوی‌ها به خوبی می‌دانند. 
نكته دوم این است كه لیبی از سرزمین فلسطین دور بوده اما لازم است كه به استراتژیست ‌های امریكایی هشدار دهم كه بدانند رژیم صهیونیستی گروگان سه فلش عملیاتی در منطقه است گروگان اول اینكه این رژیم گروگان دولت سوریه است، دوم اینكه اسرائیل گروگان مقاومت لبنان بوده و سوم اینكه گروگان مقاومت اسلامی در غزه است.  به این معنا كه هر جنگی را رژیم صهیونیستی و ناتو علیه سرزمین سوریه رقم بزنند این كشور به جای پاسخ به ناتو تمركز موشك‌های خود را بر روی نقاط استراتژیك این رژیم  قرار خواهد داد و این رژیم با مشكلات متعددی روبه رو می‌شود. 
 
غزه‌ای كه 22 روز در مقابل رژیم صهیونیستی قرار داشت و از آن شكست خوردند و حزب اللهی كه 33 روز ضرب شست جوانان شیعه را به صهیونیست ها نشان داد اگر ضلع سوم مقاومت یعنی سوریه نیز به آنها اضافه شود رژیم صهیونیستی گروگان خط مقاومت در منطقه می‌شود. 
شما (تحلیل‌گران غرب) اشتباه فكر كرده‌اید كه این كشور لیبی است در چنین شرایطی ساختار به گونه‌ای پیچیده رقم خواهد خورد كه یك جنگ جهانی صورت می‌گیرد در ادامه باید ابعاد آن را بررسی كنیم؛ اول اینكه هم اكنون هوا گرم بوده و دولت اوباما كه در آبان ماه با انتخابات ریاست جمهوری درگیر می‌شود آماده هیچ‌گونه تنش و درگیری نیست، نكته دوم این است كه به دلیل مشكلات عدیده مالی و فروپاشی اتحادیه اروپا این اتحادیه نیز آماده جنگی نیست كه شروع كننده خودش باشد ولی نداند خاتمه دهنده آن كیست. 
 
روزی كه دو سرباز متجاوز رژیم صهیونیستی توسط حزب الله اسیر شدند فكر نمی‌كردند درگیری كه خانم رایس می‌گفت یك روز طول می‌كشد 34 روز استمرار پیدا كند؛ اگر در حركتی نابخردانه عضوی از ناتو یعنی تركیه مانند ورود جنگنده تركیه به خاك سوریه و موارد مشابه آن دنبال شود، محدوده سوریه، لبنان و حماس با لیبی كاملا متفاوت خواهد بود. لیبیایی كردن منطقه یك طرح شكست خورده است پس شانزده تریلیون بدهی خارجی ایالات متحده و سیستم رو به سقوط اقتصادی و وضعیت اقتصادی اتحادیه اروپا و انتخابات پیش روی ریاست جمهوری امریكا و موقعیت متزلزل منطقه اجازه حمله و دخالت نظامی در این كشور را نمی‌دهد. اگر شما(غربی‌ها) شوخی كنید و جنگی با سوریه به راه بیندازید در انقلاب مردم اردن تسریع می‌شود و با توجه به خاندان سعودی كه همه ولیعهدهای آن بالای 70 سال هستند و قبل از شاه خود می‌میرند چطور می‌خواهید درگیر جنگی شوید كه پایگاه منطقه‌ای آن یعنی عربستان از درون خواهد پاشید؛ از این جهت استراتژیست های غربی می‌دانند كه اگر چنین كاری كنند كسی كه در این میان ضرر می‌كند اتحادیه اروپا، ایالات متحده، پیمان ناتو است كه به از دست رفتن موقعیت نامشروع آنان یعنی رژیم صهیونیستی منجر می شود. 
 
چهار نفرت منطقه ای وجود دارد كه دولت سوریه موج عملیات روانی خود را در روی این چهار محور سوار می‌كند، نفرت اول نفرت از امریكاست دوم نفرت از دولت‌های دست‌نشانده در منطقه، سوم نفرت از رژیم صهیونیستی و چهارم نفرت از تروریست القاعده در سرزمین سوریه است. 
این چهار دسته نفرت زمینه‌ای است كه اگر دولت سوریه بر روی آنها متمركز شود و هر گونه درگیری با ناتو را به جای پاسخ دادن به خود ناتو به رژیم صهیونیستی پاسخ دهد نتیجه طبیعی آن خواهد شد كه تمام مردم جهان عرب و جهان عرب اسلام پشت سر سوریه به عنوان محور مقاومت قرار خواهند گرفت. 
این همان نكته‌ای است كه استراتژیست های غرب نمی‌فهمند؛ منتها بلوف چندین دسته دارد باید پرسید در اوج گرمای تابستان كدام نیرو توان این را درد كه حمله كند آیا آماده مواجه سنگین این كشورها هستید و یا فكر می‌كنید كه حزب الله آرام می‌نشیند تا شما محور مقاومت را ذبح كنید.
 
امروز مردم منطقه یاد گرفته‌اند كه به خاطر غفلت هیچ گاه ستایش نمی شوند از سوی دیگر توجه كنید كه خبر دقیق داریم كه روس‌ها درون خود حرفشان این است كه اگر سوریه را بزنند مورد بعدی ایران، روسیه و چین خواهد بود، به دلیل مشكلات گسترده غربی‌ها حتما باید بعد از سوریه، ایران و روسیه را مورد تهاجم قرار دهند به همین دلیل روسیه به دلیل عاقبت موضعی كه غرب پیش گرفته به پای صحنه آمده است و گرنه عاشق مردم سوریه نبوده و نیست. 
 
عمیق ترین مسئله آنجاست كه سپر دفاع موشكی ایالات متحده كه در لهستان بود در كشور تركیه نیز مستقر شده است پس برای روسیه موضع سوریه بسیار استراتژیك است پس در نتیجه این كشور هیچ گاه نباید از موقعیتی كه دارد پایین بیاید. 
 
امام راحل فرموده‌اند كه هر كس به پیامبر گرویده مأموریت استقامت دارد و ما امروز در شرایطی این گردنه مهم تاریخی را می‌گذرانیم كه بیداری اسلامی به اوج خود رسیده و استقامت حداقل كاری است كه باید انجام دهیم. در جنین شرایطی آیا حكومت‌هایی كه از نظر بنیادهای سرمایه‌گرا در وضعیت بغرنجی هستند امكان دارند كه دست از پا درازتر سعی كنند سناریو لیبی را در كشور سوریه پیاده كنند. تا وقتی كه امریكا، ‌اروپا و ناتو، رژیم صهیونیستی را گروگان دولت سوریه می دانند نگران هیچ چیز نباشید و از سوی دیگر مردم سوریه و دولت آن بدانند كه همه پیكان تهدید خود را به جای ناتو به سمت رژیم صهیونیستی ببرند.
 
شمشیر داموكلس
نام دكترین آن كه غربی‌ها نیز آن را خوب می‌شناسند «شمشیر داموكلس» است، در اسطوره‌های غرب در یونان شمشیر داموكلس شمشیری است كه در كنار گردن دشمنی گذاشته می‌شود كه هر گاه دست از پا خطا كند عزیز او را از بین می‌برد. در دكترین شمشیر داموكلس، وضعیت سوریه، مقاومت اسلامی در فلسطین و لبنان به شكلی است كه از سه زاویه شمشیر داموكلس اطراف گردن رژیم صهیونیستی قرار داده شده است و حال با چنین گروگانی، پیمان آتلانتیك شمالی كه طرح حمله به سوریه را دارد یك برگ دیگر را رو كند تا ما نیز برگ استراتژیك خود را رو كنیم این نكته را از این نظر می‌گویم كه نخواهند از لحاظ روانی روحیه مردم سوریه را خراب كنند.

 

نوع مطلب : سی یا 30، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 27 تیر 1391
بصیرت مجازی


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic