مجله دانشجویی برنامه ریزی
تهذیب نفس، تحصیل ورزش
درباره وبلاگ


خدایا چنان کن سرانجام کار / تو خشنود باشی و ما رستگار
**تهذیب نفس، تحصیل ورزش**

مدیر وبلاگ : بصیرت مجازی
نظرسنجی
به نظر شما: پراهمیت ترین موضوع مورد بررسی در دانشگاه ها چیست؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


بیداری اسلامی به شرط آسیب شناسی صحیح و مقابله با خطرات و آفتها، می تواند مسیر كنونی تاریخ را عوض كند.


رهبر معظم انقلاب در جمع شركت كنندگان در اجلاس زنان و بیداری اسلامی: غرب با تحریم های 30 ساله، ایران را مقابل هر تحریمی واكسینه كرد

رهبر فرزانه انقلاب صبح امروز(چهارشنبه) در دیدار بیش از هزار نفر از زنان نخبه، فرهیخته و مجاهد دنیای اسلام، نقش زنان را در حركت عظیم بیداری اسلامی بی بدیل خواندند و با اشاره به تجربه بسیار پربركت حضور زنان ایران در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی تأكید كردند: تداوم،‌تقویت و گسترش حضور زنان در حركت مبارك بیداری اسلامی بی تردید، پیروزیهای فراوانی را برای ملتهای مسلمان به دنبال خواهد آورد.

رهبر انقلاب اسلامی اجتماع زنان فرهیخته و مسلمان 85 كشور جهان را در اجلاس بین المللی زنان و بیداری اسلامی، فرصتی بسیار مهم برای شناخت بیشتر زنان دنیای اسلام از یكدیگر دانستند و افزودند: آشنایی و تعامل ایجاد شده در این اجلاس را مقدمه ای برای ایجاد حركتی مؤثر و ماندگار در روند احیای هویت و شخصیت زنان مسلمان قرار دهید.ایشان با اشاره به تلاش 100 ساله، پیچیده و همه جانبه غرب برای دور كردن زنان مسلمان از هویت اسلامی تأكید كردند: تلاش بانوان نخبه جهان اسلام برای احیای این هویت، بزرگترین خدمت به امت اسلامی است چرا كه احساس هویت، آگاهی و بصیرت زنان مسلمان، تأثیری شگرف و مضاعف بر جریان بیداری اسلامی و عزت و كرامت امت اسلام خواهد داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای، نگاه غرب به «زن» را نگاهی اهانت آمیز دانستند و خاطرنشان كردند: غربی ها، در عمق فرهنگ خود، زن را كالا و وسیله ای برای تمتع مرد می دانند و همه ابزارها و امكانات خود را برای تحقق این هدف بكار گرفته اند اما در حركتی مزورانه بر این نگاه منحط، ناقص و گمراه كننده، نام آزادی گذاشته اند همچنانكه بر جنایاتی نظیر قتل و غارت ملتها، چپاول ثروتهای كشورها و لشكركشی و تحمیل جنگ نیز نامهای فریبنده ای مثل آزادی طلبی، حقوق بشر و دمكراسی می گذارند.

رهبر انقلاب اسلامی نگاه اسلام به زن را در نقطه مقابل نگاه غرب به این مقوله برشمردند و تأكید كردند: اسلام به زن نگاهی عزت بخش، كرامت آفرین و رشد دهنده دارد و برای زن هویت و شخصیتی مستقل قائل است.حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به تجربه موفق حضور زنان فرهیخته و مؤمن ایرانی در عرصه های مختلف علمی، سیاسی و مدیریتی افزودند: زن در محیط اسلامی، رشد علمی شخصیتی خلاقی، سیاسی می یابد و در اساسی ترین مسائل اجتماعی در صفوف مقدم قرار دارد اما همچنان «زن» باقی می ماند و به این مسئله افتخار می كند.

ایشان، متلاشی شدن خانواده ها در غرب و افزایش فرزندان بی هویت را از جمله نتایج نگاه فرهنگ غربی به زن دانستند و افزودند: غرب از همین نقطه، سخت ترین ضربات را خواهد خورد و در روند تدریجی بروز پیامدهای حوادث اجتماعی، دچار فروپاشی خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای، زن و مرد را در نگاه اسلام دارای خصوصیات مشترك انسانی برشمردند و افزودند: زن و مرد هر كدام براساس خصوصیات جسمانی خود، در ادامه آفرینش، رشد و تعالی انسان و حركت تاریخ نقش خاصی به عهده دارند كه در این میان نقش زن یعنی تداوم بخشیدن به نسل انسان، از نقش مرد مهمتر است.

ایشان افزودند: ضوابط اسلام درباره خانواده و محدودیتهای روابط جنسی را باید از این دید، مطالعه و درك كرد.


رهبر انقلاب اسلامی، روشن كردن و برجسته ساختن نقش زن از نگاه ا سلامی را مهمترین مسئولیت زنان نخبه و فرهیخته دنیای اسلام دانستند و با استناد به نقش اساسی زنان در تحولات 33 سال اخیر ایران افزودند: نقش زنان در تحولات اجتماعی، انقلابها و حركت بیداری اسلامی نیز، نقشی تعیین كننده است چرا كه هرجا زنان در یك حركت اجتماعی حضوری آگاهانه می یابند، پیشرفت و پیروزی آن حركت تضمین شده است و این واقعیت ادامه و تقویت حضور زنان در تحولات مصر، لیبی، بحرین، یمن و دیگر نقاط دنیای اسلام را كاملاً ضروری می سازد.

حضرت آیت الله خامنه ای بیداری اسلامی را حركتی عجیب و بی نظیر برشمردند و تأكید كردند: این حركت به شرط آسیب شناسی صحیح و مقابله با خطرات و آفتها، می تواند مسیر كنونی تاریخ را عوض كند.

رهبر انقلاب اسلامی با تجلیل از انقلاب ملتهای مسلمان در شمال افریقا و دیگر مناطق جریان بیداری اسلامی افزودند: مستكبران و در رأس آنها امریكا و صهیونیزم كه در مقابل این حركت عظیم، غافلگیر شده اند با همه وجود سعی می كنند این حركت را مهار و بر آن موج سواری كنند.


ایشان كم كردن انگیزه های ملتها برای تداوم حضور در صحنه، و سرگرم كردن قشرهای مختلف مردم كشورهای منطقه به مسائل فریبنده یا اختلاف انگیز را از جمله روشهای دنیای استكبار برای مهار بیداری اسلامی برشمردند و تأكید كردند: اگر ملتهای مسلمان در مقابل این توطئه مقاومت كنند و همچنان در صحنه حضور داشته باشند پیروزی آنها بر دنیای استكبار قطعی است چرا كه قدرت شمشیر همه مستكبران در مقابل حضور و ایمان ملتها، كُند و ناكارآمد است.

رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به توطئه ها و اقدامات بی وقفه اما شكست خورده دشمنان اسلام و ایران در 33 سال اخیر افزودند: غربی ها این روزها درباره تحریم ایران جنجال آفرینی می كنند اما نمی فهمند كه خودشان ملت ایران را به واسطه تحریم های 30 سال اخیر در مقابل هر تحریمی واكسینه كرده اند.
حضرت آیت الله خامنه ای، افزودند: ملت ایران در سه دهه اخیر با جان،‌مال و عزیزان خود در مقابل همه توطئه ها و تحریم ها ایستاده و پیشرفت كرده است به گونه ای كه ما امروز نسبت به 30 سال قبل، 100 برابر قوی تر هستیم.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیشرفتهای كشور در زمینه های مختلف، خطاب به زنان فرهیخته و نخبه دنیای اسلام افزودند: امروز زن مسلمان ایرانی، سرافراز و عزتمند در همه عرصه های پیشرفت حضور دارد و زنان تحصیلكرده و نخبه این كشور، جزو مؤمن ترین و انقلابی ترین زنان ایرانی هستند و غرب با هزاران وسیله تبلیغاتی و بمباران خبری تلاش می كند این واقعیت را دیگرگون جلوه دهد.

حضرت آیت الله خامنه ای، با یادآوری تلاشهای ناكام غرب برای منصرف كردن جمهوری اسلامی از حمایت از ملت فلسطین تأكید كردند: ما فارغ از مباحث انحرافی نظیر شیعه و سنی در كنار همه برادران مسلمان خود ایستاده ایم.رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: ملت ایران و جمهوری اسلامی به لطف الهی در كنار ملت فلسطین، همه ملتهای بیدار شده و انقلاب كرده، و همه كسانی كه با امریكا و صهیونیزم مواجهه می كنند ایستاده اند و از آنها دفاع می كنند و در این مورد ملاحظه هیچ كس و هیچ قدرتی را نخواهند كرد.

در این دیدار همچنین خانم حجازی دبیر همایش بین المللی زنان و بیداری اسلامی با اشاره به حضور 1200 نفر از بانوان فرهیخته و فعال در عرصه های مختلف از 85 كشور جهان، در این همایش، گزارشی از مباحث مطرح شده در همایش بین المللی زنان و بیداری اسلامی و كمیسیونهای تخصصی آن ارائه كرد.

آقای دكتر ولایتی دبیر كل مجمع جهانی بیداری اسلامی نیز در سخنانی با اشاره به برگزاری چهار همایش بین المللی درخصوص بیداری اسلامی، از سال گذشته تاكنون گفت: مجمع جهانی بیداری اسلامی تلاش دارد تا با برگزاری این همایش ها، گفتمان بیداری اسلامی را نهادینه و بارور كند.


در ابتدای این دیدار تعدادی از شركت كنندگان در اجلاس بین المللی زنان و بیداری اسلامی از كش
ورهای مختلف به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.
خانمها:
هنا محیی صابر الشلبی – آزاده فلسطینی؛
دكتر نجلی محمد كامل – عضو هیأت علمی دانشگاه از مصر؛
هاجر عبدالكافی– دكترای حقوق و زندانی سیاسی از تونس؛
حوریه محمد احمد – فعال سیاسی و مذهبی در یمن؛
انسجام عبدالزهره جواد – فعال فرهنگی و رسانه ای در عراق
وجدان میلاد – عضو هیأت علمی دانشگاه الزیتونیه از لیبی؛
مادر شهید علی شیخ، نوجوان 14 ساله بحرینی؛
بتول الموسوی – فرزند شهید سیدعباس موسوی از لبنان؛بر این نكات تاكید كردند:
- تاثیر پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بیداری اسلامی منطقه
- نقش و جایگاه برجسته زنان در قیامهای اسلامی منطقه
- ضرورت وحدت كشورهای عربی و اسلامی بر مبنای اسلام
- اهمیت تبادل تجربیات و دیدگاههای زنان مسلمان
- مقابله با توطئه غرب برای تحریف فرهنگ و هویت اسلامی
- الگو گیری زنان انقلابی از حركت امام حسین (ع) و استقامت حضرت زینب(س)

نوع مطلب : سی یا 30، 
برچسب ها : اجلاس زنان و بیداری اسلامی،
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 27 تیر 1391
بصیرت مجازی


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic