مجله دانشجویی برنامه ریزی
تهذیب نفس، تحصیل ورزش
درباره وبلاگ


خدایا چنان کن سرانجام کار / تو خشنود باشی و ما رستگار
**تهذیب نفس، تحصیل ورزش**

مدیر وبلاگ : بصیرت مجازی
نظرسنجی
به نظر شما: پراهمیت ترین موضوع مورد بررسی در دانشگاه ها چیست؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


انتصاب برخی مدیران نشاندار دولت های خاتمی و هاشمی در وزارت صنعت با انتقادهایی مواجه شده است

خبرگزاری فارس: بازگشت بی سروصدای مدیران خاتمی و هاشمی به دولت؟روزنامه کیهان  شنبه 91/4/31 در ستون اخبار ویژه خود نوشت: سردبیر فراری روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد پس از 3 سال کلاهبرداری، از کروبی خداحافظی کرد.

مجتبی واحدی طی 3 سال گذشته و در حالی که ارتباطی با کروبی نداشت خود را مشاور و سخنگوی وی در خارج کشور جای زد. اما به مرور و با کمرنگ شدن نقش کروبی و به موازات اینکه در محافل ضد انقلاب تحویل گرفته نشد، به اتخاذ مواضع تندتر وادار گردید. وی مدتی تلاش کرد به صدای آمریکا نزدیک شود اما پس از ناکامی طی چند ماه اخیر به سلطنت طلبان و گروهک های برانداز تاریخ گذشته نزدیک شده و به عنوان عنصر درجه سوم در خدمت این گروه ها قرار گرفته است. وی پیش از این اعلام کرده بود «پس از 30 سال به بازنشستگی فکر می کنم».

او اما به جای اعلام بازنشستگی خطاب به کروبی نوشت که «حقیقت این است که از مدتی قبل به این نتیجه رسیدم که نمی توانم در قالب گذشته به فعالیت بپردازم خبرهایی که به من می رسید نشان می داد شما گرچه نظام حاکم بر ایران را اسلامی و جمهوری نمی دانید اما در عین حال بر این باورید که جمهوری اسلامی با قرائت آیت الله خمینی نسخه شفابخش برای ایران هست.

وی با بیان اینکه به براندازی کامل نظام اعتقاد دارد وکروبی نمی تواند این موضع را بپذیرد نوشت: احتمالا دیدگاه کلی من در خصوص منحرف شدن هر نوع حکومت دینی را نمی پذیرید... و این نقطه ای است که چاره ای جز جدایی باقی نمی گذارد. من گمان می کنم پایان سی سال همکاری فرصت مناسبی است که پیوند رسمی خویش با شما را قطع کنم.

وی هرچند در این نوشته ادعا کرده که «من اسلام را عزیز می دارم و پایبندی به این دین حنیف را بزرگترین افتخار خود برمی شمارم» اما به وضوح بر سر این ادعا دروغ می گوید چرا که در همین متن ادعا کرده «احتمالا شما دیدگاه کلی من در خصوص منحرف شدن و سوءاستفاده گری در هر نوع حکومت دینی را نمی پذیرید.» وی با این ادعای اخیر نشان می دهد که درباره پایبندی به اسلام عزیز دروغ می گوید چه اینکه آموزه های اسلامی و سیره پیامبر اکرم(ص) و امیرمؤمنان(ع) بر مبنای تشکیل حکومت دینی استوار است اما این بشر اصلاح طلب ورشکسته تصریح می کند، هر نوع حکومت دینی را منشأ انحراف و سوءاستفاده می داند. مگر اینکه وی به بهائیت یا وهابیت- دو فرقه انگلیس ساخته گرویده باشد- که حکایت دیگری است و آنگاه می شود سر بر آستان حکام آمریکا و انگلیس و اسرائیل و سعودی سائید و دیندار هم بود.

واحدی توضیح نداده که تکلیف چند سال «سوء استفاده» و جعل عنوان به نام مشاور کروبی چه می شود؟ اما روشن است که پایان تاریخ مصرف برخی عناصر بازی خورده در فتنه، امثال واحدی را وادار کرده از ادامه همراهی با امثال کروبی شانه خالی کند.

به دنبال اعلام نامبرده مبنی بر جدایی از کروبی، مجید رسولی از اصلاح طلبان حامی کروبی در وبلاگ خود (سیاست در سایه) نوشت: من خوشحال شدم که بالاخره آقای واحدی تصمیم گرفت دیگر خود را پشت آقای کروبی مخفی نکند. راستش را بخواهید بس که در صدای آمریکا و بی بی سی و رسانه های دیگر این عنوان مشاور را برای او شنیده بودم دیگر داشت مشمئزم می کرد. چند سال قبل از طریق دوستم جناب آقای میرهادی در یک جلسه با ایشان و دیگر دوستان بحث هایی داشتم ولی همان موقع به برخی از دوستان خود گفتم که این آقا دلش با ما نیست.

وی اضافه کرد: من از اینکه واحدی رسما خود را از اردوگاه اصلاح طلبان خارج کرد بسیار خوشحال هستم نه به خاطر اینکه خود را برانداز و یا هر طوری که معرفی کرده و می کند، هست، به خاطر اینکه اصلاح طلبان و دوستان ما در داخل کشور هزینه های حرف ها و آرزوهای این فرد را پرداخت می کردند و با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری آینده نزدیک است و افرادی مثل ایشان حتما می بایست راه خود را از ما اصلاح طلبان جدا کنند چرا که اقتدارگرایان در داخل مارا متهم خواهند کرد افرادی برانداز مثل واحدی و واحدی ها حامیان اصلاح طلبان هستند.

این حامی کروبی نوشت: من به آرمان های بسیار بلند و بالای واحدی احترام می گذارم و امیدوارم در راه خودشان موفق باشند و تشکر ویژه دارم که از این به بعد ایشان دیگر عنوان اصلاح طلبی را بیش از پیش لکه دار نخواهند کرد. من مطمئن هستم آقای کروبی وقتی این خبر را بشنوند اشک شوق خواهند ریخت و به جرات عرض می کنم روزی که آقای کروبی از حصار بیرون بیایند و فرصت اظهارنظر در این خصوص را داشته باشند قطعا حرف های بسیاری برای گفتن خواهند داشت و شاید یکی از آنها نفی هرگونه اجازه مشاورت به آقای واحدی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 باشد. اینکه تاکنون ایشان آقای کروبی را پلی برای بالا رفتن از رسانه ها و افکار عمومی مورد استفاده قرار دادند و حال خیلی وقیحانه است که نمک بخورد و نمکدان بشکند.

روزنامه فرهیختگان در مسیر تحولات جدید

سرپرست روزنامه فرهیختگان خبر از انجام تغییرات در این روزنامه برای زدودن بقایای جریان فتنه داد.

کیهان در خبر ویژه روز سه شنبه هشدار داده بود که طیفی از نشریات زنجیره ای دنبال بازسازی فضای فتنه هستند و در حالی اظهارات آقای هاشمی درباره وحدت ملی و انتخابات قانونی را تیتر کرده اند که خود در جریان فتنه 3 سال پیش، از دست اندرکاران اصلی ایجاد اغتشاش، بی قانونی و تفرقه افکنی بوده اند. در این خبر نامی هم از 2 روزنامه آفرینش و فرهیختگان (وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی) آمده بود.

در واکنش به خبر کیهان، حمیدرضا عابدی خرسند سرپرست روزنامه فرهیختگان توضیحی به این شرح ارسال کرد: پس از انتصاب جناب آقای دکتر فرهاد دانشجو به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، بحمدالله تلاش شبانه روزی برای استقرار نگاه برخاسته از گفتمان اصیل انقلاب اسلامی و تامین نظرات رهبری معظم انقلاب پیرامون دانشگاه آزاد اسلامی در همه لایه های این مجموعه آموزش عالی به ویژه در سطوح مختلف رسانه های دانشگاه و روزنامه فرهیختگان آغاز شد.

دراین میان از همان روزهای نخست آغاز به کار مدیریت جدید روزنامه فرهیختگان تلاش برای انجام تغییرات و تحولات مثبت در این روزنامه با تکیه بر جذب نیروهای جبهه انقلاب آغاز گشت و تغییر محتوای کلی و قطع همکاری با افراد نشانه دار در دستور کار قرار گرفت که مروری بر تیترهای نخست و محتوای کلی روزنامه در چند ماه گذشته موید این نکات است که البته رسیدن به نقطه ایده آل در تمامی جهات نیازمند فرصت خواهد بود.

در ادامه توضیح آمده است: «علیهذا با امید به لطف پروردگار متعال و مدد اهل بیت عصمت و طهارت(ع) امیدواریم روند تغییرات در روزنامه فرهیختگان همزمان با تحولات مبارک دانشگاه آزاد اسلامی به خوبی دنبال شده و در زمان اندکی شاهد آن باشیم که این روزنامه، با افتخار تبدیل به رسانه ای با ضریب نفوذ بالاتر در جهت تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایه رهبری مقام عظمای ولایت، شود. ان شاءالله.ضمنا صاحب امتیاز روزنامه فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی است که با حضور جناب آقای دکتر دانشجو در راس مدیریت دانشگاه اینجانب به عنوان سرپرست روزنامه منصوب شده ام و هم اکنون پیگیری ها جهت طی مراحل قانونی و تشکیل پرونده برای تایید اینجانب به عنوان مدیرمسئول توسط هیات نظارت بر مطبوعات در حال انجام است.

بازگشت بی سروصدای مدیران خاتمی و هاشمی به دولت؟!

انتصاب برخی مدیران نشاندار دولت های خاتمی و هاشمی در وزارت صنعت با انتقادهایی مواجه شده است.

رجانیوز از ارتباط جریان نفوذی در دولت با کارگزاران خبر داد و نوشت: نتایج ناشی از انتصابات اخیر مدیران نشان دار اقتصادی دولت هاشمی و خاتمی در وزارت صنعت، معدن و تجارت، روز به روز بیشتر از قبل خود را نشان می دهد به نحوی که پس از انتصاب غلامرضا شافعی وزیر تعاون و صنایع دولت های خاتمی و هاشمی (و عضو ستاد میرحسین موسوی) به عنوان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت دهم، وی نیز دست به کار شده و با صدور حکمی، اکبر ترکان یکی از مدیران اصلی حلقه کارگزاران سازندگی و از منتقدین اصلی سیاست های دولت نهم را به عنوان رئیس هیات مدیره شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران، منصوب کند.

به گزارش رجانیوز، در حالی که شیوه های مشابه جریان نفوذی در دولت و جریان کارگزاران سازندگی در پرداختن به برخی موضوعات کلان فرهنگی، سیاسی و حتی سیاست خارجی و همچنین برخی ارتباطات پشت پرده اقتصادی این دو جریان از نزدیکی کارگزاران و جریان نفوذی در دولت حکایت داشت، برخی انتصابات این روزها در حوزه های صنعت و اقتصاد نشانه های روشن تری از ارتباط ارگانیک این دو جریان را نمایان کرده است.

این پایگاه اینترنتی نوشت: انتصاب اکبر ترکان یکی از مدیران اقتصادی نشان دار نزدیک به کارگزاران سازندگی به ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل یکی از دستگاه های زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت (شرکت مدیریت طرح های صنعتی ایران)، هر چند بیش از پیش ارتباطات پشت پرده یاران هاشمی رفسنجانی و کارگزاران سازندگی با جریان نفوذی در دولت را آشکار می کند، اما از سویی یادآور اتهاماتی که ترکان در جریان انتخابات 88 و در حمایت از میرحسین موسوی به احمدی نژاد و دولت نهم وارد کرد.

گفتنی است برخی خبرها از تلاش های مشابه برای بازگرداندن جاسبی به هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با وجود مخالفت اکثریت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی حکایت می کند.

مقامات ذی ربط دولتی دراین باره و موارد مشابه توضیح روشنی ارائه نکرده اند.

رئیس جمهور در انتخابات سال 84 و 88 مواضع بسیار صریحی علیه کارگزاران و رئیس آنان اتخاذ کرده بود.

اسرائیل: 80هزار موشک حزب الله قلب تل آویو را نشانه گرفته است

امروز در لبنان نزدیک 70 تا 80 هزار موشک مستقر شده که همه آنها ما را در اسرائیل نشانه رفته اند».

آویو کوخاوی رئیس رکن اطلاعات ارتش اسرائیل که در نشست کمیسیون سیاست خارجی و امنیت کنست (پارلمان) سخن می گفت، از نگرانی نسبت به قدرت ایران و حزب الله خبر داد و تصریح کرد: 70 تا 80 هزار موشک حزب الله می توانند قلب اسرائیل را هدف بگیرند. این در حالی است که همکاری های ایران و لبنان نیز بسیار گسترده است و این مساله کار را برای هرگونه برخورد احتمالی با هر کدام از آنها بسیار مشکل می کند.

کوخاوی همچنین نسبت به نزدیکی روابط ایران و مصر ابراز نگرانی کرد و گفت: ایران تلاش دارد با نزدیک شدن به دولت مصر و تاثیر بر این کشور یک زلزله سیاسی منطقه ای ایجاد کند. همان طور که با رسیدن اخوان المسلمین به قدرت در مصر نزدیکی بسیاری میان اخوانی ها با حماسی ها ایجاد شده و این مساله می تواند در برابر حکومت خودگردان فلسطینی دیوار جدیدی بنا کند که به نفع آن نخواهد بود.

همزمان با این گزارش، روزنامه آلمانی فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ خبر داد: ایران طبق ارزیابی ها در سال 2012 بین 40 تا 60 هزار انواع موشک با برد تا حدود 350 کیلومتر، و نیز خمپاره انداز نیمه سنگین و سلاح ضد تانک و موشک های ضدهوایی سبک علیه هواپیماهایی که نزدیک سطح زمین پرواز می کنند به حزب الله داده است.

این روزنامه خاطر نشان کرد: طبق ارزیابی های اسرائیل، حزب الله نیروهای خود را از حدود 15 هزار در تابستان 2006 به حدود 30 هزار نفر رسانده و دو برابر کرده است.

روزنامه آلمانی با تاکید بر اینکه «موشک های حزب الله برای اسرائیل یک عامل ناامنی است» نوشت: موشک های کوتاه برد متوسط با بردی حدود 350 کیلومتر نه تنها قادرند از لبنان تل آویو را هدف بگیرند بلکه به هدف هایی هم در صحرای نقب از جمله راکتور اتمی اسرائیل دیمونا به همراه برنامه نظامی آن و رادار بزرگ آمریکایی که به منظور دفاع ضدموشکی استفاده می شود می رسند.

این روزنامه خاطر نشان کرد: قدرت موشکی حزب الله عامل ناامنی در محاسبه های نظامی و صنعتی اسرائیل است. همچنین امنیت و زیرساخت های حساس اسرائیل ممکن است به خطر بیفتد. چنین اتفاقی در ژوئیه 2006 با اصابت روزانه حدود 150 موشک کوتاه برد رخ داد که باعث شد حدود یک میلیون اسرائیلی به جنوب فرار کردند و جاده ها را بستند؛ به این ترتیب راه تدارکاتی برای نیروهای اسرائیل در جنگ لبنان با مانع روبرو شد. این امر به تاخیر در عملیات زمینی اسرائیل در جنوب لبنان منجر شد، گرچه کمبود آموزش و تجهیزات و رهبری دلیل های مهم عدم موفقیت در این عرصه دشوار بودند. «کمیسیون وینوگراد» که بعد از جنگ لبنان از سوی دولت اسرائیل مامور بررسی نتیجه جنگ شد در گزارش تحقیق خود بر این کمبودهای عملیاتی و تجهیزاتی تاکید کرد.

74 درصد آمریکایی ها مخالف اقدامات یکجانبه علیه ایران هستند

74 درصد مردم آمریکا با اقدامات یکجانبه دولت این کشور علیه ایران مخالفند.

شورای روابط خارجی آمریکا در گزارشی به استناد نتایج چندین نظرسنجی از جمله در مارس 2012 اعلام کرد: تنها 20 درصد مردم آمریکا به اقدامات یکجانبه دولت این کشور علیه ایران اعتقاد دارند و 74 درصد معتقدند ایالات متحده باید مسئله هسته ای ایران را از طریق شورای امنیت سازمان ملل پیگیری کند.

این گزارش می افزاید: شمار قابل توجهی از آمریکایی ها از مذاکره با ایران حمایت می کند. در نظرسنجی انجام شده در نوامبر 2011، 55 درصد دیپلماسی حمایت کردند و تنها 15 درصد گزینه نظامی را در این مورد کارآمد توصیف کردند. این در حالی است که عدم تمایل افکارعمومی آمریکا به استفاده از گزینه نظامی از بدبینی آنها نسبت به پیامدهای جنگ ناشی می شود. از سوی دیگر چهار پنجم شهروندان آمریکایی در سال 2010 اعلام کرده اند که اقدام نظامی نمی تواند برنامه های هسته ای ایران را متوقف کند. همچنین حمله می تواند حمایت مردم ایران از برنامه های هسته ای را افزایش داده و انگیزه آنها برای درگیری با آمریکا و متحدانش در منطقه را تقویت کند.

گزارش شورای روابط خارجی آمریکا می افزاید: اغلب آمریکایی ها اقدام نظامی اسرائیل علیه ایران را ترجیح نمی دهند. در نظرسنجی که در ماه مارس سال جاری انجام شد، 24 درصد از شرکت کنندگان حامی اقدام نظامی اسرائیل علیه ایران بودند و 69 درصد ترجیح می دادند دیپلماسی در قبال ایران از سوی آمریکا و دیگران ادامه یابد. 14 درصد براین باور بودند که دولت آمریکا باید حامی اقدام نظامی اسرائیل علیه ایران باشد.

نوع مطلب : سی یا 30، 
برچسب ها : بازگشت بی سروصدای مدیران خاتمی و هاشمی به دولت؟،
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 7 مرداد 1391
بصیرت مجازی


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic